Panevėžio rajono švietimo centras įgyvendinamas „Erasmus+“ projektus „Prosocialinės vertybės“ („Prosocial values“) ir „MOV-UP“ (http://movup-project.eu), skatina ugdymo įstaigas daugiau dėmesio skirti emociniam ir vertybiniam ugdymui.

Ypač svarbu išmokti atpažinti emocijas, vėliau išmokti jas apibūdinti, o pats sudėtingiausias etapas, ne visada įveikiamas net suaugusiems žmonėms, – valdyti emocijas bet pajusti empatiją. Pasiremdamas Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“ patirtimi ugdymo procese panaudoti emocijų lėles Švietimo centras pristatė šias lėles klasių vadovų metodiniame būrelyje. Džiugina tai, kad jau tą pačią dieną emocijų lėlės iš Švietimo centro iškeliavo į Velžio gimnaziją. Velžio gimnazijos mokytoja Jolanta Andriuškevičienė kūrybiškai panaudojo emocijų lėles pradiniame ugdyme, o Asta Klydžienė istorijos ir pilietinio ugdymo pamokose. Emocijų lėlės tinka ir mokinio emocinei būsenai įvardyti, ir skaitomos knygos personažų savijautai atskleisti, ir kuriamos istorijos nuotaikai iliustruoti. Kiekvienas mokytojas tikrai ras daugybę galimybių, kaip ne tik suteikti pamokoms vaizdingumo, bet ir ugdyti mokinių emocinį intelektą. Susidomėjusius emocijų lėlėmis kviečiame apsilankyti VŠĮ „Psichologinio konsultavimo grupės“ tinklalapyje http://pkg.lt/priemone.

Na o tiems, kam neįdomu žaisti su lėlėmis, siūlome dar du emocijų kūrimo receptus.

Receptas informacinių technologijų gerbėjams. Išbandykite Ugdymo plėtotės centro įgyvendinto projekto  metu sukurtą žaidimą „Emocijos ir bendravimas“ http://sauga-sveikata5-8.mkp.emokykla.lt/lt/mo/demonstracijos/emocijos_ir_bendravimas/,scenario.16,position.0.

Receptas gamtos gerbėjams. Jums reikės: 30 minučių pasivaikščiojimui lauke; gerų draugų būrio; mažo krepšelio gamtos gėrybėms (spalvingiems medžių lapams, uogoms, gilėms, kaštonams ir kt.). Iš šalnos įvairiomis spalvomis nuspalvintų lapų ir kitų gamtos gėrybių susikurkite savo emocijų veidelį. Tikimės, kad pasivaikščiojimas su draugais įkvėps jus sukurti džiaugsmingus veidelius, tačiau būtinai pažiūrėkite ir į draugo sukurtą veidelį, pasistenkite suprasti, kokias emocijas išgyvena jis, juk empatija – tiesiausias kelias į draugystę.

Nuotraukoje Velžio gimnazijos mokytojos Redos Raštutienės mokinių darbai

Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

Leave a Reply